Pranie tapicerki meblowej

Pranie i czyszczenie tapicerek meblowych (obić tapicerskich) wykonywane jest u Klienta dwoma metodami:

Metoda ekstrakcyjna oraz carpet cleaner.

– Ekstrakcja

Pranie tą metodą odbywa się za pomocą profesjonalnych urządzeń do prania ekstrakcyjnego Kärcher i polega na stosowaniu środków niepieniących.

Za pomocą specjalnej dyszy powierzchnia tapicerki natryskiwana jest pod ciśnieniem roztworem środka czyszczącego. Gdy obicie jest zabrudzone w niewielkim stopniu, wystarczy po chwili odessać rozpuszczony brud.Gdy zabrudzenie jest znaczne konieczne jest powtórzenie czynności natryskiwania środka czyszczącego i ponownego wypłukiwania brudu, aż do momentu, gdy tapicerka będzie już czysta. W niektórych przypadkach konieczne jest wyszorowanie tapicerki szczotką, aby w ten sposób wspomóc proces rozpuszczania brudu przed odessaniem go wraz z płynem. Dzięki mocnym turbinom ssącym w urządzeniu, po wypraniu w tapicerce pozostają jedynie śladowe ilości wilgoci.

– Carpet Cleaner

System czyszczenia tapicerki metodą Carpet Cleaner polega na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanej maszyny i użyciu odpowiedniego preparatu pieniącego się. Roztwór wtarty w tapicerkę rozpuszcza zabrudzenia i związuje je w mikrokryształki. Odkurzenie tapicerki w ostatnim etapie czyszczenia nie tylko usuwa powierzchniowy brud, ale także skrystalizowane zabrudzenia.

Do czyszczenia tapicerki meblowej używamy jedynie sprawdzonych środków i urządzeń czyszczących. Atestowane środki chemiczne posiadają właściwości antyalergiczne i są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt w twoim domu.