Pranie dywanów, wykładzin

Profesjonalne pranie, czyszczenie dywanów i wykładzin wykonujemy dwoma metodami:

Metoda ekstrakcyjna – w przypadku niewielkich powierzchni; metoda szamponowania – przy średnich, dużych i bardzo dużych powierzchniach.

– Ekstrakcja

Pranie dywanów, wykładzin odbywa się za pomocą profesjonalnych urządzeń ekstrakcyjnych renomowanych firm wyposażonych dodatkowo w elektroszczotkę. To urządzenie ekstrakcyjne posiada dwie pompy wody, dzięki czemu osiąga skuteczne ciśnienie spryskiwania, a bardzo mocna turbina ssąca sprawia, że brud jest usuwany nie tylko z powierzchni, ale również z najgłębszych zakamarków dywanu. Wypłukiwany brud jest odciągany z brudnej powierzchni przez dyszę ssącą. Podczas prania woda nie rozbryzguje się dookoła. Dzięki mocnej turbinie ssącej po praniu w dywanie pozostają jedynie śladowe ilości wilgoci, a od spodu jest on praktycznie suchy. Dzięki temu, że pranie odbywa się pod ciśnieniem, dywan jest wyczyszczony dogłębnie.

– Szamponowanie

Środek czyszczący nanoszony jest na powierzchnię wykładziny za pomocą maszyn jednotarczowych wolnoobrotowych, wyposażonych w miękką szczotkę do szamponowania. Środek piorący podawany jest ze zbiornika tego urządzenia wprost na szczotkę, która obracając się wciera szampon w wykładzinę spieniając go. Po wykonaniu takiego prania brud zostaje skrystalizowany w pianie. Kolejnym etapem jest zebranie, (odessanie), piany i ewentualnie brudnej wody. Do tego celu używane są odkurzacze do pracy na mokro, które bezwzględnie odsysają nadmiar wilgoci wraz z rozpuszczonym brudem oraz pianę. Pranie metodą szamponowania można stosować praktycznie na wszystkich rodzajach włókna wykładzin dywanowych i biurowych, (także wełnianych).

Do czyszczenia dywanów i wykładzin używamy jedynie sprawdzonych środków i urządzeń czyszczących. Atestowane środki chemiczne posiadają właściwości antyalergiczne i są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt w twoim domu. Jednocześnie chemia posiada właściwości roztoczobójcze oraz zawiera składniki konserwujące i wzmacniające włókno co zapobiega ponownemu wnikaniu brudu.