FAQ – Najczęstsze pytania

Pranie dywanów i tapicerki wykonujemy tylko u klienta. Nie odbieramy dywanów i nie odwozimy ich. Realizujemy usługi z dojazdem. Nie prowadzimy punktu stacjonarnego, do którego można samodzielnie dostarczyć rzeczy wymagające czyszczenia.

Na czas wyschnięcia ma wpływ kilka czynników. Rodzaj i grubość materiału z którego prana powierzchnia jest wykonana. Warunki panujące w pomieszczeniu. Średni czas potrzebny do wyschnięcia dywanu, czy wykładziny to 4-6 godzin. W przypadku mebli tapicerowanych czas potrzebny do wyschnięcia może się wydłużyć do kilkunastu godzin zwłaszcza gdy pranie było przeprowadzone kilka razy.

Powierzchnia dywanu lub tapicerki będzie lekko wilgotna. Specjalna ciśnieniowa ssawka której używamy doskonale radzi sobie z usunięciem nadmiaru wody. Stopień zawilgocenia jest porównywalny do rzeczy wypranych w pralce i odwirowanych – woda nigdzie nie ocieka.

Pracujemy na terenie całego Trójmiasta oraz okolic. Przy większym zamówieniu lub doliczeniu za dojazd dojeżdżamy poza granice Trójmiasta.

Na terenie Trójmiasta i okolic dojazd zawsze jest bezpłatny. W przypadku wyjazdu do bardziej oddalonej miejscowości cena dojazdu jest ustalana indywidualnie.

To zależy od wielkości i stopnia zabrudzenia. Czyszczenie dywanu o powierzchni 10 m2 trwa około 45 minut, kanapy 2-3 osobowej, narożnika około 1,5 h. Często zdarza się, że czas prania wydłuża się. Jest to spowodowane silnymi zabrudzeniami. Zakładamy jednak, że najlepsze rozwiązanie to dokładne wykonanie usługi, nawet kosztem kilkunastu dodatkowych minut.

Oczywiście. Korzystamy ze specjalnych urządzeń znakomicie odsysających nadmiar wody. Powierzchnia pozostaje lekko wilgotna. Pranie wykładzin i dywanów wykonujemy bez przemaczania. Od spodu materiał pozostaje zupełnie suchy.

Jeśli nie mamy innej możliwości to możemy przejść po dywanie. Najlepiej jednak odczekać kilka godzin. Wilgotny dywan łatwiej ulega zabrudzeniom.

Nie ma takiej potrzeby. Przed każdym praniem dywan, wykładzina bądź tapicerka jest przez na odkurzana.

Tak, używamy środków chemicznych renomowanych firm Chemspec, Profchem i Karcher. Dokładamy też wszelkich starań aby w trakcie prania zostały one całkowicie wypłukane z czyszczonej powierzchni.

W większości przypadków doskonale radzimy sobie z usuwaniem zabrudzeń. Jednak niektóre plamy powodują trwałe odbarwienie włókien materiału. Dodatkowo wcześniejsze próby usuwania ich domowymi środkami powodują nasilenie odbarwienia i utrwalenie plamy. Gdy zabrudzenie spowodowało zmianę koloru włókien, nie jesteśmy w stanie cofnąć tego procesu.

Czy możliwe jest pełne usunięcie zabrudzenia można stwierdzić dopiero na miejscu. Jeśli danego zabrudzenia nie da się w pełni usunąć pracownik informuje o tym przed rozpoczęciem czyszczenia.

Czyszczenie dywanów należy wykonywać dwa razy w roku. Najlepiej co sześć miesięcy. Jeśli powierzchnia jest mocno eksploatowana, lub mamy w domu dużo zwierząt warto wykonać dodatkowe trzecie pranie w roku. Czyszczenie wykładzin dywanowych powinno odbywać się z podobną częstotliwością.

Jeśli pojawią się pytania, których nie ma na liście zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 500 40 88 93